Marmaris ufak bir tatil merkezi olmasına rağmen Marmaris’te Yapılacaklar arasında birçok aktivite ve geziler, görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. Konumu itibari ile çok avantaj sağlayan Marmaris’te yapabileceklerinizi sizlere kısaca anlatalım.

İlk olarak tarihi seviyorsanız eğer Marmaris Kalesini gezebilirsiniz. Marmaris Kale içinde bulunan müzeye göz atabilirsiniz. Bu müzenin giriş ücreti yaklaşık 10 TL’dir.

Daha sonra ünlü kız kumu plajını ziyaret edebilirsiniz. Orhaniye kız kumu plajı dediğimiz nokta televizyonlardan izlediğiniz gibi suyun üzerinde 600 metre boyunca yürüyebildiğiniz konumdur. Kız kumu plajına gidebilmek için eğer kendi aracınız yok ise günübirlik düzenlenen Marmaris Jeep Safari turuna katılarak buraya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Jeep safari turunda yaklaşık olarak bu tesiste 30 dakikalık mola verilmektedir. Yarım saat zaten sizin için yeterli bir zaman olacaktır.

Marmaris’te Yapılacaklar arasında bir tekne turuna katılmanızı tavsiye ederiz. Marmaris Tekne Turları ile eğlenceli ve keyifli vakit geçirerek çevre ada ve koyları görme fırsatını bulursunuz. Günübirlik Marmaris Tekne Turları yaz sezonu boyunca her gün organize edilmektedir. Fakat yüksek sezon olarak nitelendirilen Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yer bulmak yeterince zordur. Bu yüzden tura katılmadan 10-15 gün öncesinden rezervasyon yaparak yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederiz.

Çeşitli aktivitelere katılarak da tatilinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Bu tamamen size bağlı bir durumdur. Otelde oturup vakit geçirmek yerine çevreyi tanıma fırsatını yakalamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü Marmaris’te gezip görülmesi gereken bir çok güzel mekan ve yerler bulunmaktadır. Bir akşam Marmaris Marina’ya giderek sahil kenarında ve kordon boyunca güzel bir yürüyüş yapabilir yada ailenizle, arkadaşlarınızla güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Gece hayatını seven misafirlerimize muhakkak barlar sokağına gitmelerini önerebiliriz yada uzun yalı mevkii olarak bilinen yerde sahil tarafında denize sıfır eğlence mekanları bulunmaktadır, dileyen misafirlerimiz buraları da tercih edebilir.

Tatil için Marmaris’i tercih ederseniz, bir gününüzü muhakkak İçmelere gitmek için ayırın. Ufak bir tatil kasabası olan İçmeler Marmaris’e yaklaşık 6 km uzaklıktadır. Kendi aracı olmayan misafirler anayoldan her 5 dakikada geçen turuncu renkli minibüsler ile ulaşımlarınız sağlayabilirler. Minibüsün kişi başı fiyatı 3 TL’dir.

Dalyan Kaunos çok güzel bir yerdir. Eğer tatilinizde vaktiniz var ise buraya düzenlenen günübirlik tekne turlarına katılarak Dalyan ziyaretinde bulunabilirsiniz. Bu turda çamur banyosu kaplıcaları, kral mezarlıkları ve dünyaca ünlü caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlamak için tercih ettikleri ıstuzu plajı ziyaretleri bulunmaktadır. Çamur banyosuna gittiğiniz vakit dilerseniz ücret ödemeden hemen yan taraftaki termal havuzları kullanabilirsiniz. Özellikle romatizma gibi hastalıklara iyi geldiği sıkça söylenmektedir.

Eğer denizi ve spor yapmayı seviyorsanız size tavsiyelerimizden bir tanesi de su sporlarıdır. Hemen hemen 10 metrede bir sahil boyunca rastlayabileceğiniz su sporları firmaları bulunmaktadır. Bir çok farklı su sporları aktivitesinin yapıldığı Marmaris’te kendi zevkinize uygun bir tercih bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Diğer alternatifler olarak dediğimiz gibi çok uygun fiyatlara katılabileceğiniz günübirlik aktiviteler bulunmaktadır. Tatilinizde katılabileceğiniz bu aktivitelerin en popüler olanları tekne turu, jeep safari, dalyan, hisarönü tekne turu ve atv safaridir. Tabi ki dalış ve at binme turunu da unutmamak lazım. Özellikle daha önce dalış yapmadıysanız size ilk tavsiyelerimizden biri Marmaris Dalış turudur. Çünkü ülkemizde ve dünyada ki diğer tatil merkezlerinden daha ucuz dalış yapma fırsatını kaçırmamanızı dileriz.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Formu TemizleSubmit